MÜDÜRLE SÖYLEŞİ

 

 

Değerli meslektaşlarım ve sevgili öğrenci arkadaşlarım,

Düzce Üniversitesi’nin en güzel birimlerinden bir tanesi olan Gölyaka Meslek Yüksekokulumuzda 2016-2017 güz yarıyılına başlamış bulunmaktayız. Öncelikle bugüne kadar göstermiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı sizleri kutlar, önümüzde yer alan eğitim - öğretim dönemlerinde başarılarınıza yenilerini eklemenizi temenni ederim.

Üniversiteler sadece binalardan, akademik ve idari yapılardan oluşmuş bir bütün değildir. Bilgi toplumunda başarılı bir birey olabilmek için, sadece mesleki düzeyde bilgiye sahip olmak artık yetersiz kalmaktadır. Bunun yanı sıra; bilgiye ulaşma, ulaşılan bilgileri analiz edebilme, yorumlayabilme ve değerlendirebilme, çözüm önerileri geliştirebilme, bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanabilme, alanındaki gelişmeleri takip edebilecek yazılı, sözlü ve görsel iletişim kanallarını kullanabilme gibi çoklu becerilere ve yaşam boyu öğrenme güdüsüne sahip olabilme yetkinliği gerekmektedir.

Amacımız, aldığı eğitim ve öğretimle üniversitemizin temel vizyonu “değer yaratan üniversite” doğrultusunda kendisine, ailesine ve ülkesine katkı sağlayacak donanıma sahip, ufku geniş, nitelikli bireyler yetiştirmektir. Sizlere aşılamaya gayret ettiğimiz bilimsel yetkinlik, iyi ahlak ve insan sevgisi yaşamınız boyunca sizlere yol gösterecek, rehberlik edecektir. Bu doğrultuda başta Meslek Yüksekokulu yönetimimiz olarak bizler, tüm akademik ve idari kadrolarımızla birlikte sizlere destek olmak için buradayız ve hizmetinizdeyiz.

Siz değerli öğrencilerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak ümidiyle sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yarıyılı geçirmemizi dilerim.

 

                                                                               Yrd. Doç. Dr. Oğuz KARA

                                                                               Yüksekokul Müdürü