"Öğrencilerimiz Temiz Gelecek İçin Bir Araya Geldi"

13 Mar

  • Gölyaka Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Belediyesi, Gölyaka Kaymakamlığı ve Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Temiz Gelecek, Temiz Gölyaka” etkinliğinde öğrenciler ve kurum temsilcileri, anlamlı bir temizlik faaliyeti gerçekleştirdi.

Daha temiz bir gelecek için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Gölyaka Meslek Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen, öğretim elemanlarımız, öğrencilerimiz, Gölyaka’da eğitim gören ortaöğretim öğrencileri ve öğretmenleri katılım sağladı.

Üniversitemiz tarafından başlatılan “Temiz Üniversite, Temiz Düzce” etkinliğine şehrimiz kurumlarının da katılmasıyla, daha temiz bir Düzce için farkındalık etkinlikleri oluşturulmaya başlandı. Üniversiteli öğrencilerle, ortaokul öğrencilerinin birlikte ilçedeki sokak aralarını temizlemeleri, Gölyakalı sakinlerin de beğenisini kazandı.

Gölyaka Meslek Yüksekokulu önünden başlayan etkinlikte, yol kenarlarına atılan çöpler toplanarak Yazıpınar Camii önüne kadar gelindi. Gölyaka Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin de katılımıyla merkezdeki mahallelerin aralarına gidildi. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte yerlere atılan çöpler toplanarak poşetlere konuldu.